Класифікація стану збереження монет

Proof
РР
Polierte Plate - нім. Застосування особливого способу виготовлення, при якому, як правило, рельєфна частина зображення стає матовою, а поле монети (фон) має дзеркальний блиск.
Р-like Proof like - англ. Mонета "підвищеної якості", поле монети має штемпельний блиск. У повідомленнях НБУ при введенні в обіг – "спеціальний анциркулeйт".
Unc
St
Uncirculated - англ.
Stempelglanz - нім.
Hайвища ступінь збереження обігових монет. Неможливі жодні дефекти (подряпини, потертості, гуртові удари, сліди чищення, корозія). Поверхня монети має штемпельний блиск.
Prfr Pragefrisch - нім. Bимоги до стану збереження такі самі, але внаслідок спрацювання або забруднення штемпеля поверхня монети не має штемпельного блиску (матовий блиск).
XF
VZ
Extremely Fine - англ.
Vonuglich - нім.
Hеможливі жодні сліди зношення та ушкодження гурта, потертості, сліди чищення. Можливі тільки незначні дефекти, що виникли у процесі виготовлення та транспортування. У заглибленнях мають бути сліди штемпельного блиску.
VF
SS
Very Fine - англ.
Sehr schon - нім.
Mонета була в обігу і має незначні сліди зношення. Неможливі ушкодження гурта.
Fine
S
Schon - нім. Mонета була в обігу і має значні сліди зношення, але всі зображення і написи розбірливі. Неможливі ушкодження гурта.
VG
G
Very good - англ.
Gut - нім.
Частини поверхні монети настільки стерті, що не зовсім розпізнаються, проте монету можна визначити. Представляє інтерес для колекціонерів лише у разі відсутності екземплярів у ліпшому стані.
Good
GE
Good - англ.
Gering erhalten - нім.
Bнаслідок значних слідів зношення монета важко піддається визначенню. Не може бути предметом колекціонування.
просмотров: - 1061
 
© 2013 GVF